Ortodoncie

Ortodoncie

Nabízíme komplexní léčbu rovnátky dětským i dospělým pacientům veškerými typy ortodontických aparátů.

Vlastní léčbě předchází vstupní konzultace, během které posoudíme, zda je vhodné vadu chrupu léčit nyní nebo je výhodnější s léčbou vyčkat. Konzultace je hrazena ze zdravotního pojištění, pokud přinesete doporučení od Vašeho praktického zubního lékaře.

V případě, že je vhodné vadu léčit, objednáme Vás na zhotovení kompletní dokumentace zahrnující pořízení digitálních modelů, 3D RTG snímků a fotografií. Individuálně vytvořený léčebný plán detailně vysvětlíme pacientovi a rádi zodpovíme veškeré dotazy. Samozřejmostí je informace o předpokládané ceně a délce léčby.

Ortodontická léčba je vhodná pouze pro pacienty s perfektní ústní hygienou a ošetřeným chrupem. Předcházíme tak poškození chrupu během léčby. Ústní hygienu pravidelně kontrolujeme na ortodontických ošetřeních, případně ve spolupráci s dentální hygienistkou. Návštěvy u nás na ortodoncii nenahrazují pravidelné preventivní prohlídky u Vašeho praktického zubaře.

Jaké typy rovnátek nabízíme?


Fixní rovnátka s kovovými zámečky

klasická fixní rovnátka s barevnými gumičkami

Související obrázek

Fixní rovnátka s kovovými zámečky s gumičkami: 32 000 Kč*

Pacientům od 22 let nejsou od 1.1.2022 hrazeny žádné ortodontické výkony ze zdravotního pojištění. K uvedené ceně materiálu je pak nutno přičíst cca 24 000 Kč (závisí na délce a obtížnosti léčby).


Fixní rovnátka s kovovými zámečky Damon

moderní fixní rovnátka s tzv. samoligujícími zámky bez tradičních gumiček umožňují snadnější prokluzování drátu zámkem a zkracují tak délku léčby

Kovová fixní rovnátka Damon: 41 000 Kč*

Pacientům od 22 let nejsou od 1.1.2022 hrazeny žádné ortodontické výkony ze zdravotního pojištění. K uvedené ceně materiálu je pak nutno přičíst cca 24 000 Kč (závisí na délce a obtížnosti léčby).


Fixní rovnátka s keramickými zámečky Damon

moderní a navíc estetická fixní rovnátka s tzv. samoligujícími zámky bez tradičních gumiček umožňují snadnější prokluzování drátu zámkem a zkracují tak délku léčby

Keramická fixní rovnátka Damon:
59 000 KČ*
Pacientům od 22 let nejsou od 1.1.2022 hrazeny žádné ortodontické výkony ze zdravotního pojištění. K uvedené ceně materiálu je pak nutno přičíst cca
24 000 Kč
(závisí na délce a obtížnosti léčby).

Neviditelná rovnátka Invisalign, Spark

nejnovější způsob léčby ortodontických vad pomocí individuálně zhotovené sady fólií

folii lze sejmout což umožňuje perfektní ústní hygienu a zvyšuje komfort pro pacienta

Neviditelná rovnátka:
25 000 Kč* u dětí a 41 000 Kč* u dospělých pro léčbu drobných vad
od 54-69 000 Kč* u dětí a 69-89 000 Kč* u dospělých pro léčbu ostatních vad


*Ceny uvedené na stránce jsou orientační. Přesná cena závisí na typu léčby a součástech aparátu. Definitivní cenu za léčbu Vám vždy sdělí ošetřující lékař před zahájením léčby.