Implantáty

Implantáty

Nejkomfortnější náhradou při ztrátě jednoho či více zubů je zubní implantát. Zároveň je tato varianta šetrná k okolním zubům. Implantujeme nejkvalitnějšími implantáty Straumann,Oktagon,Denti s mnohaletou tradicí a dlouhodobě nejlepšími výsledky. Zubní implantát je možné využít také u bezzubých čelistí. Použitím minimálního počtu implantátů zajistíme mnohem lepší přilnutí náhrady a zabráníme pocitu nejistoty z uvolnění zubní protézy. Zavedení implantátu je vhodné pouze u pacientů s perfektní ústní hygienou a dobrým celkovým zdravotním stavem. Více informací získáte při vstupním vyšetření.

Implantáty zavádíme rovněž pacientům, kteří nejsou u nás registrováni. Spolupracujeme s ostatními lékaři, kteří mají zájem o zavedení implantátů pro své pacienty.

Nejčastější otázky na téma implantát

Co znamená náhrada zubu implantátem?

Do místa ztraceného zubu se chirurgicky zavede implantát (zpravidla titanový čep pokrytý biokompatibilní hmotou), který imituje funkci kořene zubu. Následně po vhojovací fázi, která trvá minimálně 8-10 týdnů, dochází k otisku na korunku a po dalších dvou týdnech odevzdání korunky na implantát.

Mám se bát, že se mi implantát tzv. neuchytí?

V dnešní době je systém implantátů pokročilý natolik, že riziko odhojení implantátu je minimální, pokud jsou splněna základní pravidla: zdravý pacient nebo pacient, který správně užívá lékařem předepsané léky, s dobrou hygienou, nekuřák, bez léčby bisfosfosfonáty. Pokud jsou tato pravidla dodržena pak je jistota přihojení implantátu téměř 98%.

Jak o implantát pečovat a jak je to s následnou kontrolou?

U pacientů, u kterých jsme zavedli implantát, požadujeme pravidelné kontroly minimálně v intervalu 1x za rok. Sledujeme stabilitu implantátu a korunky, sliznice v okolí korunky, hygienu pacienta. V péči o implantát Vás instrujeme po odevzdání náhrady.

Zavádíte implantáty pouze u svých pacientů nebo se k Vám mohu objednat i když nejsem vaším pacientem a potřebuji nějaké doporučení?

Objednat na implantát se mohou i pacienti, kteří u nás nejsou registrováni. Je vhodné aby si pacient vyžádal doporučení o svého zubního lékaře pokud ten implantáty neprovádí.

Jak se k Vám mohu objednat?

Objednat se můžete telefonicky na čísle 351 013 397 nebo na emailu ordinace@fitdent.cz.  Na základě objednání Vám rezervujeme termín na vstupní vyšetření, při kterém provedeme prohlídku zubů, vyptáme se Vás na Vaši anamnézu a zhotovíme speciální 3D RTG snímek. Na základě prohlídky a RTG snímku Vám následně sdělíme, zda je implantace pro Vás vhodnou metodou náhrady ztraceného zubu nebo lze – li ztracený zub nahradit jinou metodou (např. autotransplantace zubu). Následně si domluvíme termínu zákroku.

Kolik stojí konzultace?

Samotná konzultace je bezplatná, pacient hradí 3D RTG snímek, který není hrazen zdravotní pojišťovnou a jeho cena činí 1200 Kč. RTG snímek Vám můžeme následně přehrát na Váš flash disk nebo vypálit na CD/DVD. Snímek je vypálen i s prohlížečem – dále ho může využít Váš zubní lékař.

Kolik stojí implantát?

Ceny implantátů jsou uvedeny na našich webových stránkách (www.fitdent.cz) v sekci ceník. Cena je závislá na typu implantátu, typu korunky a způsobu fixace. Bližší informace sdělíme každému pacientovi při vstupní prohlídce.